Beszélgetésünk a Fenntarthatósági 1×1 podcast műsorban
12.16.2020
Szerző: Tibor Schaffhauser

A Fenntarthatósági 1×1 podcast második adásában szakmai műhelyünk a fenntartható fejlődésről beszélgettek a V4 államaiban a műsor házigazdájával és meghívott vendégeivel.


Hogyan értékelik a különböző szektorok képviselői Magyarország, illetve a V4 régió helyzetét az EU nyugati feléhez képest a fenntartható fejlőés felé vezető úton betöltött jelenlegi pozícióját illetően? Mely SDG-k képezik a legfőbb prioritást Magyarország, illetve általánosságban a régió számára? Milyen mértékű kooperáció figyelhető meg a területen a V4 kormányai között a fenntartható fejlődéssel kapcsolatos kezdeményezések, programok vonatkozásában?

Bartuszek Lilla, a Fenntarthatósági 1×1 második adásában a V4 régió országainak helyzetét elemezte szakértő vendégeivel, köztük szakmai műhelyünk munkatársaival a fenntartható fejlődés kérdéskörén keresztül. A podcast alább hallgatható meg.


Kapcsolódó bejegyzések

 

Klímaváltozás és Biztonság Magyarországon – eredménybemutató konferencia

Klímaváltozás és Biztonság Magyarországon – eredménybemutató konferencia

A klímaváltozás milyen negatív hatásaira kell felkészülnie hazánknak és melyek azok, amelyek biztonsági kihívásokká válhatnak, amennyiben nem kezeljük őket időben? Ezekre a kérdésekre igyekeztünk választ adni a „Klímaváltozás és biztonság Magyarországon” című projektünk eredménybemutató konferenciáján.

Az Európai Parlament megálljt int a zöldrefestésnek

Az Európai Parlament megálljt int a zöldrefestésnek

Az Európai Parlament január közepén zöld jelzést adott egy irányelvre, amely javítani fogja a termékek címkézését és betiltja a megtévesztő környezeti állítások használatát a jövőben. Mit is takar azonban ez az irányelv és mi a jelentősége?

A klímaváltozás elleni küzdelem anyagilag is megéri és még pénz is lenne rá

A klímaváltozás elleni küzdelem anyagilag is megéri és még pénz is lenne rá

Az egyik legnagyobb európai zöld szervezet, a CAN Europe friss tanulmánya megerősíti azt a korábban már több hazai elemzés által is kimutatott eredményt, miszerint a Párizsi Megállapodás klímacéljainak elérése összességében pénzben kifejezhető hasznot is hajt a társadalomnak. Ezt összevetve a Green Policy Center elérhető pénzügyi forrásokról készült 2023-as elemzésével – amely bőségesen tárt fel uniós és hazai, klímavédelemre fordítható forrásokat – elmondható, hogy az erősebb fellépés további halogatásával csak magunknak ártunk, gazdaságilag is. Lássuk, miért!