Beszélgetésünk a Miénk a Pálya! podcastban
03.11.2021
Szerző: Tibor Schaffhauser

A pályatanácsadással foglalkozó Miénk a pálya! legújabb podcast-részében Olti Máté, a Green Policy Center egyik társalapítója mesél arról, hogy mi lehet az egyik módja az éghajlatváltozás elleni küzdelemnek.


A Miénk a Pálya! podcast műsoraiban egy-egy alapszakmán keresztül részletesen áttekintik a meghívott beszélgető partnerek segítségével az új képzési rendszer követelményeit, a munkaerőpiac várható lehetőségeit, legyen szó akár kisvállalkozások, akár a multinacionális közeg, akár a freelancerek világáról.

A podcast legújabb részében Olti Máté, szakmai műhelyünk egyik társalapítója mesél egyebek mellett a Green Policy Center kezdeti lépéseiről, tevékenységéről, tanácsadói munkáról, tapasztalatokról, a munkánkban rejlő motivációkról, készségekről a fenntarthatóság és környezetvédelem területén. A Podcast az alábbi linken hallgatható meg.


Kapcsolódó bejegyzések

 

Az európai ipar tiszta átalakulása vagy az ipari lobbi kívánságlistája?

Az európai ipar tiszta átalakulása vagy az ipari lobbi kívánságlistája?

Az Európai Bizottság bemutatta a régóta várt Tiszta Ipari Megállapodást, amelytől nem kevesebbet vár, mint hogy csökkentse az európai energiaárakat, miközben növeli is a versenyképességet. Hogy a Megállapodás mennyire támogatja az ipar zöldítését és mennyiben az ipari lobbi érdekeit, azt az alábbi gyorselemzésünkben foglaljuk össze.

Milyen klímastratégia az, ami a földgázkitermelés növelését célozza? Érvek és ellenérvek

Milyen klímastratégia az, ami a földgázkitermelés növelését célozza? Érvek és ellenérvek

A Kormány 2024-ben elfogadta a felülvizsgált Nemzeti Energia- és Klímatervet (NEKT), amelyben hazánk energiaimportnak való kitettsége elleni intézkedésként a hazai földgáz- és kőolaj-kitermelés felpörgetését is célul tűzte ki. Ennek megvalósítása tulajdonképpen már 2022 óta zajlik. Az üvegházhatású gázok (ÜHG) kibocsátása ma itthon többségében a földgáz- és kőolajfogyasztás mértékétől függ, tehát annak szintjét mindenképp csökkenteni szükséges. Az már ennél összetettebb kérdés, hogy amíg van földgáz- és kőolajfogyasztás Magyarországon, addig annak kitermelése hol és hogyan történjen?

Párizsi hátraarc – Nem az veszélyes a klímára, amit Trump mond, hanem az, amit ezzel a világnak üzen

Párizsi hátraarc – Nem az veszélyes a klímára, amit Trump mond, hanem az, amit ezzel a világnak üzen

Az USA-ból került a légkörbe az elmúlt 250 év kibocsátásának a negyede, ezzel messze Amerika klímaválság elsődleges felelőse. Ehhez képest az USA az elmúlt 30 évben is csak minimálisan csökkentette kibocsátását – így az, hogy Trump kiléptette országát a párizsi klímaegyezményből, az ország fontos vállalásai dacára leginkább a zöld átállást segítő nemzetközi szervezetek, a kutatások finanszírozásának leállítása és az amerikai klímadiplomácia megszűnése szempontjából tragikus.