Beszélgetésünk a Miénk a Pálya! podcastban
03.11.2021
Szerző: Tibor Schaffhauser

A pályatanácsadással foglalkozó Miénk a pálya! legújabb podcast-részében Olti Máté, a Green Policy Center egyik társalapítója mesél arról, hogy mi lehet az egyik módja az éghajlatváltozás elleni küzdelemnek.


A Miénk a Pálya! podcast műsoraiban egy-egy alapszakmán keresztül részletesen áttekintik a meghívott beszélgető partnerek segítségével az új képzési rendszer követelményeit, a munkaerőpiac várható lehetőségeit, legyen szó akár kisvállalkozások, akár a multinacionális közeg, akár a freelancerek világáról.

A podcast legújabb részében Olti Máté, szakmai műhelyünk egyik társalapítója mesél egyebek mellett a Green Policy Center kezdeti lépéseiről, tevékenységéről, tanácsadói munkáról, tapasztalatokról, a munkánkban rejlő motivációkról, készségekről a fenntarthatóság és környezetvédelem területén. A Podcast az alábbi linken hallgatható meg.


Kapcsolódó bejegyzések

Lakásfelújítás az energiakereskedők kontójára? — Érkeznek az új lehetőségek

Lakásfelújítás az energiakereskedők kontójára? — Érkeznek az új lehetőségek

Nagy kormányzati lökést kap a lakossági felújításokat az energiakereskedők és -szolgáltatók terhére segítő Energiahatékonysági Kötelezettségi Rendszer (EKR), az új szabályokat nemrég bocsátotta társadalmi egyeztetésre az Energiaügyi Minisztérium. Bár ez a rendszer itthon még nem közismert, megújított formájában jelentősen hozzájárulhat a hazai épületállomány energetikai felújításához, ami az energia- és klímacélok mellett a rezsiköltségek, hazánk energiaszuverenitása és a gazdaság szempontjából is jó hír.

Tényleg nem lehetünk egyszerre versenyképesebbek és fenntarthatóbbak is?

Tényleg nem lehetünk egyszerre versenyképesebbek és fenntarthatóbbak is?

Nemrég mutatta be az Európai Bizottság az úgynevezett Versenyképességi Iránytűt, valamint hamarosan érkezik a Tiszta Ipari Stratégia is. Ezek a kezdeményezések reagálnak a nagyipari lobbi érveire, melyek szerint az EU a zöld intézkedésekre való fókuszálás miatt „elvesztette versenyképességét”. A versenyképesség erősítése közben azonban nem tűnnek el a környezeti kihívások, sőt azok egyre erősebbek. De vajon megfér-e egymással ez a két cél?