Beszélgetésünk a Fenntarthatósági 1×1 podcast műsorban
12.16.2020
Szerző: Tibor Schaffhauser

A Fenntarthatósági 1×1 podcast második adásában szakmai műhelyünk a fenntartható fejlődésről beszélgettek a V4 államaiban a műsor házigazdájával és meghívott vendégeivel.


Hogyan értékelik a különböző szektorok képviselői Magyarország, illetve a V4 régió helyzetét az EU nyugati feléhez képest a fenntartható fejlőés felé vezető úton betöltött jelenlegi pozícióját illetően? Mely SDG-k képezik a legfőbb prioritást Magyarország, illetve általánosságban a régió számára? Milyen mértékű kooperáció figyelhető meg a területen a V4 kormányai között a fenntartható fejlődéssel kapcsolatos kezdeményezések, programok vonatkozásában?

Bartuszek Lilla, a Fenntarthatósági 1×1 második adásában a V4 régió országainak helyzetét elemezte szakértő vendégeivel, köztük szakmai műhelyünk munkatársaival a fenntartható fejlődés kérdéskörén keresztül. A podcast alább hallgatható meg.


Kapcsolódó bejegyzések

 

Klímaváltozás és biztonság Magyarországon – szakpolitikai javaslatok

Klímaváltozás és biztonság Magyarországon – szakpolitikai javaslatok

A Klímaváltozás és biztonság Magyarországon című projektünk keretében áttekintettük és értékeltük azokat a környezeti kihívásokat, amelyek kezelésére hazánk jelenleg még nem készült fel megfelelően, vagy amelyek közép- és/vagy hosszú távon válhatnak biztonsági kihívásokká, amennyiben nem teszünk ellenük időben. Ezek kezelésére a projekt keretében szakpolitikai javaslatokat is megfogalmaztunk.

Az EU kétéves klímadiplomáciai tervei – elegendők-e a nemzetközi klímavédelmi törekvések beindítására?

Az EU kétéves klímadiplomáciai tervei – elegendők-e a nemzetközi klímavédelmi törekvések beindítására?

A nemrég zárult koppenhágai miniszteri csúcsra készülve az európai külügyminiszterek elfogadták az EU nemzetközi klímadiplomáciáját meghatározó zöld diplomáciáról szóló következtetéseit, amellyel az a célja, hogy előre vigye a tavalyi dubaji klímacsúcson elfogadott nemzetközi vállalásokat. Miért fontos a klímaváltozás elleni fellépésben a zöld diplomácia és elegendők lesznek-e az EU által azonosított intézkedések a globális klímavédelmi törekvések felfuttatására?

Válaszúton az energia-, klíma- és agrárpolitika az Európai Unióban – beszámoló

Válaszúton az energia-, klíma- és agrárpolitika az Európai Unióban – beszámoló

Válaszúton az energia-, klíma- és agrárpolitika az Európai Unióban címmel szervezett eseményt a Green Policy Center szakmai műhely és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Eötvös József Kutatóközpont (EJKK) Európa Stratégia Kutatóintézete (ESK) március 21-én, az NKE Ludovika Szárnyépület John Lukacs Társalgójában. A beszélgetés során az Európai Parlamenti választásokra készülve a főbb szakpolitikai kihívásokról, a gazdaság és társadalom zöld ambícióiról és a zöld átállás további lehetőségeiről egyeztettek a kormányzat, civil szféra és az ipar szakértői.