Javaslataink a koronavírus-járványt követő változásokra gondolkodásunkban és gazdaságunkban
08.24.2020
Szerző: Tibor Schaffhauser

A Green Policy Center Igazgatója, Dr. Huszár András írt az Élő Bolygónk portálra arról, milyen változásokat kellene hoznia gondolkodásunkban, gazdaságunkban a koronavírus-járványnak.

A COVID-19 járvány utáni zöldebb helyreállás lehetőségeivel kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kezdeményezésére 17 magyarországi tudós, kutató, illetve a kérdésben kiemelkedő jártassággal rendelkező vezető felkérést kapott, hogy (elsősorban, de nem kizárólagosan) a szakterületükre vonatkoztatva, Magyarországról és szélesebb kitekintéssel, a fenntarthatóság szemszögéből nézve, fejtsék ki a gondolataikat az alábbi kérdésekről:

  • Miben kell különböznie a világjárvány és az általa okozott gazdasági válság utáni működési rendünknek, azaz milyen tanulságokat kell levonnunk a fenntartható fejlődés érdekében?
  • Mik azok a legfontosabb változások, amelyek már rövid távon érvényre jutnak?
  • Mik azok a legfontosabb változások, amelyek több időt igényelnek, de elkerülhetetlenek?
  • Mik azok a tények, trendek, problémák, amelyeket a járvány tanulságait levonva, Magyarország fenntartható fejlődési pályára állása érdekében külön kiemelne?

Intézetünk igazgatójának írása az alábbi linken olvasható teljes terjedelmében: https://www.elobolygonk.hu/Innovativ_trendek/Jovomuhely/2020_08_15/dr_huszar_andras_arrol_milyen_lesz_a_vilag_a_jarvany_utan

A többi írás pedig ezen a linken elérhető: https://www.elobolygonk.hu/Innovativ_trendek/Jovomuhely

Kapcsolódó bejegyzések

 

Veszélyben Európa, ha az energiaellátás biztonsága sérül – az európai akadémiák szakértői a kockázatokról

Veszélyben Európa, ha az energiaellátás biztonsága sérül – az európai akadémiák szakértői a kockázatokról

A klímaváltozás és az erősödő geopolitikai viharok egyre nagyobb kockázatot jelentenek az energiaellátásra nézve. Az Európai Akadémiák Tudományos Tanácsadó testülete (EASAC) most kiadott jelentésében sorra veszi ezeket a kockázatokat és kezelésük lehetőségeit. Magyarországon az orosz energiahordozó-függőség, a földgázfelhasználás nem csökkenő aránya és Paks hűtővízellátása a fő kockázatok.

Lakásfelújítás az energiakereskedők kontójára? — Érkeznek az új lehetőségek

Lakásfelújítás az energiakereskedők kontójára? — Érkeznek az új lehetőségek

Nagy kormányzati lökést kap a lakossági felújításokat az energiakereskedők és -szolgáltatók terhére segítő Energiahatékonysági Kötelezettségi Rendszer (EKR), az új szabályokat nemrég bocsátotta társadalmi egyeztetésre az Energiaügyi Minisztérium. Bár ez a rendszer itthon még nem közismert, megújított formájában jelentősen hozzájárulhat a hazai épületállomány energetikai felújításához, ami az energia- és klímacélok mellett a rezsiköltségek, hazánk energiaszuverenitása és a gazdaság szempontjából is jó hír.